Nahoru

Elektrické zubní kartáčky pro děti a jejich výhody

Je pro dětský chrup vhodnější elektrický kartáček a jaké jsou jeho výhody? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

Pokud zvažujete koupi elektrického zubního kartáčku pro děti, vyberte ten správný!

Manuální vs. elektrický kartáček

Abychom položili správné základy, je zapotřebí naučit naše ratolesti správně pracovat s manuálním zubním kartáčkem. Někdy se z toho však stává boj nejen pro naše děti, ale právě pro nás, pro rodiče. Světlem na konci tunelu tak proto můžou být právě elektrické zubní kartáčky pro děti, které děti ocení, jelikož je díky nim bude čištění zubů daleko více bavit.

Tento pomocník totiž nabízí daleko zábavnější možnosti než obyčejný zubní kartáček. Vrní, bliká a někdy dokonce i hraje různé melodie a zpívá. Vlákna kartáčkové hlavice, které mírně vibrují, navíc odvedou velké množství práce, takže se jedná o vskutku užitečného pomocníka.

Jak vybrat správný elektrický kartáček?

Mnohé studie dokazují, že k dětskému chrupu jsou daleko šetrnější kartáčky sonické, nežli oscilační. Jaký je v nich ale rozdíl?

Oscilační kartáček se většinou pyšní kulatou hlavicí kterou otáčí o 90 stupňů tam a zpět. Sonický kartáček má oproti tomu podlouhlou hlavici a čištění probíhá za pomocí vibrace štětin.

Obecně platí, že elektrický zubní kartáček bychom svým ratolestem měli pořídit až jakmile sami zvládnou čištění zubů pomocí manuálního kartáčku. V případě, že ale chceme vypěstovat návyk na elektrický zubní kartáček již v začátcích doporučujeme věnovat velkou pozornost při výběru té nejvhodnější varianty.

U výběru elektrického kartáčku je zapotřebí řídit se věkem dítěte. Zejména u mladších dětí, jejichž ústa jsou daleko menší a jemnější, bychom měli pořídit kartáček vhodný jejich věkové kategorii, který má uzpůsobenou nejen hlavici, ale především také výkon.

Pro nejmenší 

Elektrický zubní kartáček pro ty nejmenší z nás nabízí například výrobce FOREO. Tento elektrický pomocník je vhodný pro děti ve věku 0-4 let a nápomocný může být i v období, než se prořežou první zoubky jelikož dokáže příjemně masírovat dásně. Kartáček je navíc celý potažen silikonem, který je přirozeně antiseptický a díky kterému je tak kartáček extrémně jemný k dětským dásním a zoubkům. Zároveň však dostatečně výkonný aby splnil svou hlavní funkci – čištění zubního plaku.

Čištění jako zábava

Starší děti ocení zábavného pomocníka v podobě elektrického kartáčku Philips Sonicare. Ten disponuje dvěma různými režimy výkonu. Slabší pro děti od 3 let, druhý silnější pro děti od 7 let.

Hlavní předností tohoto kartáčku je možnost propojení se zábavnou aplikací, díky které děti čištění přestanou brát jako povinnost a vy tak spojíte příjemné s užitečným. Na cestě za zdravými a čistými zoubky děti provází postavička Sparky, díky které se děti naučí zoubky čistit déle, lépe a osvojí si ty správné návyky.

Výhody elektrického zubního kartáčku

Jaké jsou tedy výhody elektrického zubního kartáčku?

  • čištění se stává mnohem zábavnější
  • odstraní několikanásobně více plaku než manuální zubní kartáček
  • většina elektrických kartáčků se pyšní zabudovaným časovačem – může děti přimět k delšímu čištění
  • pokud jako rodič používáte elektrický zubní kartáček, dítě si mnohem lépe vypěstuje návyky čištěníElektrické zubní kartáčky pro děti a jejich výhody 
Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.