Nahoru

Neviditelná rovnátka pro dítě? Směle do toho!

Ortodontické vady u dětí jsou často doprovázené dvěma negativními faktory, které mohou silně zasáhnout psychiku dítěte a pošramotit tak vnímání sebe sama ve velmi nízkém věku. První jsou posměšky vrstevníků a blízkého okolí dítěte kvůli vadě jako takové. Téměř každý, kdo řešil problém s křivostí zubů, někdy v životě slyšel přiblblé poznámky či dokonce velmi hanlivá označení. 

Druhá vlna přichází v momentě, kdy se rozhodnete řešit zubní vady dítěte fixními rovnátky. Drátky, zámečky, gumičky, … kromě toho se ještě může dočasně dostavit špatná výslovnost slov nebo takzvané šlapání si na jazyk, dokud si dítě na rovnátka nezvykne. Bohužel i toto může přinést negativní reakce a posměšky od okolí dítěte.

Neviditelná rovnátka pro děti

Neviditelná rovnátka jsou na trhu už nějaký ten  pátek, v současné době se mohou pyšnit miliony spokojených pacientů po celém světě, kterým doslova srovnala úsměvy. Tento typ rovnátek, kromě toho, že vám skutečně srovná zuby, nabízí mnoho dalších výhod nejen dospělým, ale i dětem.

  • Léčba je diskrétní – konec hloupým posměškům kvůli rovnátkům, nikdo je nevidí! 
  • Kroužky a zájmy už nejsou problém – zpěv, sport nebo jinou volnočasovou aktivitu už může vaše dítě provozovat beze strachu, že se stane něco s rovnátky!
  • Žádné změny v ústní hygieněčištění zubů je stále stejné, jako dřív. Není třeba měnit techniku, ani kupovat speciální kartáčky
  • Nulové omezení v konzumaci potravin. 
  • Poklidné pokračování v logopedické terapii bez nových komplikací.
  • Pohodlnost je jedním z velkých pozitiv neviditelných rovnátek. 
  • Jednoduché řešení i pro složitější problémy.

Pravidelnost nošení je to, co dokáže srovnat zuby. Je tedy třeba dbát na to, aby vaše dítě neviditelná rovnátka skutečně nosilo. Neměl by to být žádný problém, rovnátka totiž nebolí, ani nijak nepřekáží v ústech. 

Není na léčbu brzy?

Pokud má vaše dítě viditelnou ortodontickou vadu, myslete na to, že je lepší podchytit tento problém dříve než později. Mohlo by se totiž stát, že vlivem špatného postavení chrupu dojde ke špatnému vývoji obličejových rysů, což je samozřejmě další nežádoucí komplikace. Ideálním řešením je začít tyto problémy řešit již před 10. rokem života vašeho dítěte

Objednejte se na konzultaci

Pokud léčbu neviditelnými rovnátky zvažujete, objednejte se na konzultaci na kliniku či ke specialistovi ve vašem okolí. Konzultace jsou v dnešní době již většinou zcela zdarma a odborný personál vám na nich objasní veškeré náležitosti k tomu, abyste učinili finální rozhodnutí k tomu, zda léčby nastoupíte či ne. 

Navíc jsou některé kliniky schopné poskytnout vám vizualizaci vzhledu zubů po ukončení léčby, což je obrovské plus. Pacienti totiž mohou ihned vidět, jaký výsledek je čeká. Kromě 3D vizualizace výsledků léčby vám mohou některé kliniky nabídnout úhradu léčby formou měsíčních splátek, jako je tomu například ve Světě rovnátek. Díky tomu jsou neviditelná rovnátka finančně dostupná pro téměř každého. 

Neviditelná rovnátka pro dítě? Směle do toho!

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.