Nahoru

Ústní voda pro děti? Ano, ale za určitých podmínek

Ústní voda je skvělým pomocníkem k dočištění ústní dutiny, osvěžení dechu a obecně k zlepšení kvality ústní hygieny.

V dnešní době již naleznete mnoho produktů, které jsou určené přímo pro děti, a které mohou pomoci udělat čištění zubů zábavnější. To je důležité, aby byl vytvořen návyk, který si vaše ratolesti ponesou až do dospělosti. Existuje však několik pravidel, na které je potřeba brát ohled při výběru ústní vody.

Ústní voda pouze pro děti od 6 let

Na trhu dnes najdete skutečně hodně produktů, které jsou určeny přímo pro děti. Budete moci vybírat z velkého množství značek, příchutí, funkcí i designů. Díky širokému výběru nehrozí, že byste nenašli takovou, která bude ideální přímo pro vaše dítě. 

Dbejte však na to, že doporučený věk zařazení ústní vody do rutiny dentální hygieny je až od 6 let. Právě v tomto věku už by totiž mělo být dítě schopné zcela odplivnout veškeré množství a ústní vodu nepolykat. 

Vyhněte se alkoholu i vysokému obsahu fluoridu

Dětské ústní vody se od těch pro dospělé liší především tím, že neobsahují žádný alkohol a zároveň obsahují podstatně nižší obsah fluoridu. Právě z toho důvodu není vhodné, aby vaše dítě používalo stejný přípravek jako vy. Pokud jste se někdy v životě setkali s mýtem, že ústní vodu nemůžete používat každý den, můžete jej plně zapomenout. Ústní voda je zcela vhodná ke každodennímu používání. 

Užitečný pomocník, ale ne špatný pán

I přes skvělé výhody užívání ústní vody, myslete na to, že není schopna plně nahradit manuální čištění zubů pomocí kartáčku, ideálně v kombinaci se zubní nití a kartáčkem na mezizubní prostory. Proto děti vždy učte, že se ústní voda používá vždy po vyčištění kartáčkem. V drogeriích seženete i takové, které dokáží obarvit stávající zubní plak, tedy jsou i skvělým pomocníkem k nácviku správného čištění zoubků. 

Ústní voda pro děti

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.