Nahoru

Zkušenosti s neviditelnými rovnátky od Světa rovnátek

Zkušenosti s neviditelnými rovnátky od Světa rovnátek

Neviditelná rovnátka (tzv. systém Invisalign) zaznamenala v posledních letech obrovský nárůst popularity. Jsou diskrétní, pohodlná a efektivní, co víc si přát? Snad už jen vědět, jak celý proces léčby vnímají ti, kteří ji ve svém životě museli podstoupit. Jaké mají lidé zkušenosti s neviditelnými rovnátky Invisalign na klinikách největšího poskytovatele neviditelných rovnátek u nás? Jak hodnotí proces léčby i samotná rovnátka? Přečtěte si jejich příběhy.

Neviditelná rovnátka: Co to vlastně je

Neviditelná rovnátka jsou moderní způsob, jak dosáhnout krásného a zdravého úsměvu. Jsou vyrobena z biokompatibilního materiálu, který je po nasazení na zuby téměř neviditelný. Léčba probíhá pomocí sérií přizpůsobených alignerů, které si pravidelně měníte podle toho, jak se vám zuby posouvají – až dokud nedosáhnou požadovaného finálního vzhledu. Díky své nenápadnosti a snadnému používání jsou ideální pro všechny, kdo chtějí upravit svůj chrup bez negativního dopadu na svůj vzhled.

invisalign braces, svět rovnátek

Zkušenosti klientů s neviditelnými rovnátky a Světem rovnátek

V ČR je největším poskytovatelem Invisalign rovnátek právě Svět rovnátek. Sesbírali jsme tedy nefiltrované recenze a názory na rovnátka u této společnosti.

Petra Kretová

“Díky léčbě rovnátky Invisalign jsem se naučila opravdověji smát a smích si víc užívat. Při každém úsměvu cítím, že zářím, a už nemám potřebu klopit zrak, když se mi smíchem odhalí zuby.

Mít rovné zuby jsem si přála už od dětství, ale v té době nebyla rovnátka tak populární a já jsem se styděla. Nakonec jsem se rozhodla pro dětská noční rovnátka, abych je nemusela nosit i ve dne, ale ta pomohla jen málo. 

V dospělosti jsem zkusila ortodoncii znovu, ale nabídli mi jen klasická kovová rovnátka. To pro mě bylo velkým zklamáním – do té doby, než jsem se vcelku náhodně nedozvěděla o neviditelných rovnátkách. Shodou okolností si má kamarádka zubařka zrovna nechala neviditelná rovnátka nasadit, a to mě inspirovalo také. Po krátkém hledání jsem našla Svět rovnátek jako největšího poskytovatele Invisalign u nás a rozhodla se pro léčbu.

Objevily se i obavy – hlavně jestli to vůbec může fungovat plus finanční stránka věci – ale přání mít krásné zuby bylo silnější. Telefonicky jsem se objednala na konzultaci a má cesta začala. Na klinice mě poté překvapilo krásné a moderní prostředí a profesionální personál. 

Byla jsem ráda, že jsem si mohla rozložit platbu na tři části. I když léčba není levná, krásné a zdravé zuby za to stojí, protože snižují budoucí náklady na potenicální náročné zubní zákroky.

Na rovnátkách Invisalign se mi líbilo, jak jsem si na ně rychle zvykla. Nebolela mě a nikdo si ani nevšiml, že je nosím. Klinika Světa rovnátek je svěží a světlá, moderní a personál na mě byl vždy milý. Díky léčbě jsem získala sebevědomí, zlepšila se mi ústní hygiena a zdraví čelisti. A hlavně se konečně směju! Svět rovnátek a rovnátka Invisalign bych doporučila každému, kdo touží po krásném úsměvu. Moje léčba trvala necelé dva roky.”

 

Dominika Kubišová

“S celkovou léčbou pomocí aparátu Invisalign i s péčí na klinice Svět rovnátek jsem velmi spokojená. Vše fungovalo přesně podle představ a plánu, ortodontisté se vždy snaží doladit i ten nejmenší detail, který je pro nás obyčejné lidi, již nerozeznatelný. Návštěvy ordinací proběhly vždy velmi svižně a bez problému.

K prvnímu rozhodnutí, že na svém úsměvu něco změním, mě přimělo to, že se přítel na každé fotce usmíval, zatímco já jsem se styděla. To byl asi ten největší impuls. O léčbě systémem Invisalign a Světě rovnátek jsem se dozvěděla při hledání různých variant na internetu. Rozhodování trvalo dlouho, skoro rok a půl, než jsem se odhodlala nastoupit do léčby. Rozhodující byla hlavně cena, která byla ve Světě rovnátek v tu dobu nejvýhodnější, a smysl, který jsem v systému Invisalign viděla.

Na rovnátkách Invisalign mě nesmírně baví jejich pohodlnost a to, že mám nad vším kontrolu. Vyhovují mi i ne tak časté návštěvy/kontroly v ordinaci, protože času je míň a míň a v dnešní uspěchané době je každá hodina cenná. Přesto je však každá návštěva velmi příjemná. Platbu mám rozdělenou na více částí, což mi v tu dobu ještě jako studentovi vyhovovalo nejvíc. Když se mě někdo zeptá, kolik léčba stojí, tak jen zírá a nechápe, čemuž absolutně rozumím. Je to velký obnos peněz a velký závazek pro mladého, studujícího člověka. Mně to ale za to stálo.

Sepsala jsem si plusy a mínusy a při počítání nákladů, které jsem musela měsíčně obětovat, jsem si uvědomila, že to vlastně až tak hrozivé není. Člověk by se až divil, jak rychle a za co tolik financí utratí a mně to dávalo smysl. 

Na Světě rovnátek mi vyhovuje lokalita, až překvapivě rozsáhlá otevírací doba a vstřícný personál. Díky léčbě se mi život výrazně změnil, nabírám na zdravém sebevědomí, zlepšila se ústní hygiena a celkové zdraví čelisti. A to nejdůležitější – konečně se směju! Rovnátka doporučuji každému, u koho si všímám stejného nebo podobného komplexu, který trápil i mě samotnou, a když doporučuji, tak Svět rovnátek z prostého důvodu: mám pozitivní zkušenost. Léčbu mám naplánovanou na dva roky, nyní jsem po roce a půl a již ladíme jen detaily.”

 

Hana Svobodová

“Po dlouhém váhání jsem velmi ráda, že jsem se rozhodla právě pro rovnátka Invisalign! Klasická kovová rovnátka jsem nechtěla především kvůli komfortu. O tom, že mám Invisalign nasazená, jsem po dobu léčby ani nevěděla, a rok a půl utekl jako voda. Jedno malé rozhodnutí mi obrátilo celý život naruby (v tom dobrém slova smyslu) a nyní mám úsměv jako z reklamy. 

Křivé spodní čelisti jsem nevěnovala nikdy moc pozornosti, dokud mě na to nezačalo upozorňovat okolí. První impuls přišel, když jsme šli okolo pop-up showroomu Světa rovnátek na Westfield Chodov. Nezávazně jsem se podívala na to, jak by zuby vypadaly po léčbě, a výsledek mě natolik přesvědčil, že jsem do toho šla

Po návštěvě jsem sice asi měsíc váhala, ale poté se pro léčbu rozhodla a nelituji! Nechtěla jsem kovové dráty v puse a vidina toho, že budu z drátků pokaždé lovit zbytky jídla, mě dost odrazovala. Právě Invisalign tento problém vyřešil a navíc o rovnátkách nikdo ani nevěděl

Zaplatila jsem ve třech splátkách: zálohu, poté část ceny a po sundání zbytek. Na klinice Světa rovnátek se mi líbí profesionální přístup a kvalita služeb. Díky léčbě si nyní naplno užívám svého nového úsměvu. Rozhodně bych rovnátka Invisalign a služby Světa rovnátek doporučila svému okolí. Pokud někdo váhá kvůli ceně, určitě se vyplatí si připlatit za komfort a kvalitu. Moje léčba trvala rok a půl a nyní mám zhruba na rok retenční dlahy.”

 

Tomáš Kopecký

“Když jsem se rozhodoval pro rovnátka, chtěl jsem něco nenápadného a pohodlného, což Invisalign sliboval. A musím říct, že v mnoha ohledech splnil má očekávání.

Začněme tím pozitivním – Invisalign je opravdu nenápadný. Mnoho lidí si ani nevšimne, že mám rovnátka, a to nejen vizuálně, ale i na mé řeči když mluvím.

Co mě překvapilo spíš z té negativní stránky, tak je nutnost dodržovat velmi striktní plán léčby. Rovnátka musím nosit minimálně 22 hodin denně, což znamená, že je musím neustále sundávat a nasazovat, kdykoli jím nebo piju něco jiného než vodu. Jsem dost společenský člověk a je to dost otravné. Vím ale, že pokud plán nedodržím, léčba se může protáhnout a výsledky nemusí být tak dobré, jak bych si přál. Beru to jako daň za pohodlí.

Musím také říct, že Invisalign je opravdu drahý. I když chápu, že technologie a materiály něco stojí, je to značná investice. 

I přes tyto nevýhody jsem rád, že jsem do toho šel. Vidím postupné zlepšení svého úsměvu a to mě motivuje dodržovat všechny instrukce. Pokud zvažujete Invisalign, buďte připraveni na to, že to není úplně bez starostí a že budete muset opravdu investovat nejen peníze, ale i disciplínu a čas. Ale na konci té cesty věřím, že to bude stát za to.”

 

Přesvědčte se o tom sami

Cesta k dokonalému úsměvu nemusí být složitá ani nepříjemná. Doba jde kupředu a přináší s tím hromadu moderních technologií. Ve spojení s individuálním přístupem ve Světě rovnátek budete mít jistotu, že se vám dostane pohodlné léčby i skvělých výsledků.

 

Máte nějaký dotaz?

Využijte naši poradnu a rychle získáte odborný názor na své otázky a problémy. Odpovíme vám na cokoliv, co vás zajímá.